• Alle
  • 30
    Muziek
  • 4
    Activiteiten
  • 3
    Natuur
  • 396
    Kerkberichten
  • 11
    Kunst, cultuur en musea
  • 6
    Zakelijk
  • 19
    Evenement
  • 9
    Cursussen-Workshops-Lezingen
  • 3
    Sport

Like Achterhoekagenda Facebook

wielersportwedstrijd de Ronde van Zutphen

zondag 15 juni 2025 12:45 - 19:00 uur


59e Wielersportwedstrijd door de historische stad Zutphen

Zondag 15 juni 2025

 De start van de Ronde van Zutphen vindt plaats op de Zaadmarkt, waarna de renners over de kasseien langs de terrassen, voor de Wijnhuistoren linksaf de Lange Hofstraat inslaan. Via de Martinetsingel en de Pelikaanstraat komen de renners weer terug op de Zaadmarkt waar na 1050 meter de finish ligt.

In een prima samenwerking met de gemeente Zutphen voor de benodigde vergunning, een groot aantal sponsoren ,het regelen van een geluidsinstallatie, het zorgen voor de veiligheid door het plaatsen van nog meer dranghekken en voor onverhoopte calamiteiten de organisatie van de EHBO door de afdeling Eefde, maakt van deze dag een geweldig evenement.

Vanuit de Giant jurywagen op de Zaadmarkt worden de renners begeleid door de vertegenwoordigers van de KNWU. Ook dit jaar gaat Hans van Bon de renners   voorstellen en voorzien van zijn nodige commentaar.

Dit jaar heeft de Wielersportvereniging zich aangesloten bij de Viro cup uit Twente. Een wedstrijd combinatie waarbij wedstrijden worden gereden in Hengelo Ov. Wierden, Almelo, Nijverdal, Borne en Oldenzaal. De in die wedstrijden behaalden finish punten worden naar alle wedstrijden meegenomen, zodat bij de laatste wedstrijd in Oldenzaal de prijzen worden uitgedeeld. Wat de Ronde van Zutphen zo speciaal maakt is het bekende, volgens sommigen zelfs beruchte, parcours. Veel wielerliefhebbers in de regio Zutphen, maar ook van ver daarbuiten, komen naar het centrum van Zutphen om in de mooie ambiance van de oude Hanzestad te fietsen.

De Ronde van Zutphen is een geweldig evenement, onder het genot van een hapje en een drankje op de  terrassen aan het parcours, de plaatselijke fietshelden van Zutphen van dichtbij mee te maken.

De ronde loopt dwars door de historische binnenstad van Zutphen, waar geen enkele meter gemakkelijk loopt. De vele bochten, het vals plat en de Belgische kasseien  zorgen elk jaar voor een waar spektakel in Zutphen. Het zware parcours veroorzaakt vaak een grote schifting in het peloton waardoor er een open strijd ontstaat. 

Op een aantal plaatsen zijn voetgangers oversteekplaatsen gemaakt voor een  veilige oversteek van het parcours.

De wedstrijden beginnen om 12.45 uur met een wedstrijd voor dames elite, belofte en junioren voor de duur van 75 minuten. Om 14.15 uur de wedstrijd voor heren klasse 1 rijders, voorheen amateurs, voor 90 minuten. De afsluitende wedstrijd begint om 16.00 uur voor elite, belofte en professional-B rijders. Zij rijden 80 km door de historische binnenstad.

Een open strijd die vaak wordt gewonnen door de sterkste. Dat maakt de Ronde van Zutphen een geweldig koers om te rijden en als toeschouwer vanuit de terrassen te bekijken.

Voor meer informatie :

email rondevanzutphen@etp-zutphen.nl of 

www.rondevanzutphen.nl



Prijs: gratis toegang



Correcties, vragen of aanvullingen?

©foto: Simone Siers