Het hoofdthema van deze dag is het dorsen van het graan Er worden demonstraties gegeven waarbij door middel van een oude dorsmachine de graankorrels los gemaakt worden van het stro. Het stro wordt in een oude balenpers verwerkt tot balen en het graan wordt later op de dag gemalen in de molen. Daarnaast zijn er verschillende oude landbouwmachines en tractoren aanwezig.
Het zal weer een ouderwets gezellige dag worden met o.a. dans, uitgevoerd door de Folkloristische dansgroep uit Hellendoorn. De muziek wordt verzorgd door de Binnenweggers die een leuk deuntje op hun accordeons spelen.
Rondom de molen zullen weer diverse kraampjes staan, waarbij o.a. streekproducten worden verkocht en er worden enkele oude ambachten getoond.
Ook voor de kinderen is er genoeg te doen. Er is o.a. een springkussen aanwezig en de kinderen kunnen onder begeleiding van de bakker koekjes maken en laten afbakken in de traditionele takkenbosoven, die in ons bakkerijmuseum staat.