Op zaterdag 13 september 2025 verwelkomt de Koppelkerk in Bredevoort het Rembrandt Trio. Dit gezelschap, dat bestaat uit pianist en componist Rembrandt Frerichs, Tony Overwater (bas) en Vinsent Plajer (drums) brengt eigenzinnige muziek door in een liberale benadering van jazz en klassieke muziek veel buitenlandse invloeden te introduceren.
Het Rembrandt Trio is een echte ‘working band’: ze repeteren wekelijks en toeren over de hele wereld. Waar ook ter wereld het drietal zijn concerten geeft, het publiek pikt het bijzondere samenspel tussen de musici op. Velen van hen stellen achteraf de vraag: als er zo veel ter plekke wordt geïmproviseerd, hoe komt het dan dat de communicatie zo direct lijkt, hoe kan de muziek zo compleet aanvoelen?
Universele melodieën
Terwijl ze op verschillende locaties over de hele wereld toerden, ontdekte het Rembrandt Trio dat sommige composities een speciaal soort magie deelden, die zich overal vertaalden waar ze werden gespeeld. Vaak waren de stukken gebaseerd op composities en thema’s uit verschillende tijden en culturen; een Bach-motief, een Chinees volksliedje, een Armeense bron. Mooie, sterke melodieën die het publiek raakten, ongeacht hun achtergrond of cultuur. Zoals sprookjes die over de hele wereld worden verteld misschien verschillende karakters hebben, maar dezelfde plot delen: wat het is om mens te zijn. Voor dit album bedachten ze muziek met sterke, tijdloze melodieën om te proberen om te zetten in liedjes wat we allemaal delen - ons mens-zijn.
Over de titel van het album: ’A Wind Invisible Sweeps Us Through The World’
De albumtitel, ontleend aan een gedicht van de 13e-eeuwse Perzische dichter Rumi, probeert de magie en universaliteit van muziek samen te vatten (vast te leggen): hoe een gedeelde nieuwsgierigheid het trio ertoe aanzet om te reizen en daardoor muzikale motieven, thema’s en ervaringen van over de hele wereld op te nemen in de artistieke visie van het Rembrandt Trio. De wind, de lucht die door de pijpen van het orgel waait, de onzichtbare geluidsgolven die een lied vormen - de stuwende kracht die reizen inspireert, doet horizonten verbreden.
Het Parool over ’A Wind Invisible Sweeps Us Through The World’:
‘Stilistisch wordt er aan de oppervlakte uit vele vaatjes getapt (Bach, wereldmuziek, jazz), maar daaronder klinkt de eenheid van een trio dat elkaar tot in de kleinste finesses aanvoelt.
Het mooiste stuk, als je dat al zo kan zeggen, is The Moon Shines Bright When It Doesn’t Avoid The Nightvanwege de meesterlijke, verhulde toepassing van het orgel, maar eigenlijk rijgen Frerichs en de zijnen de ene parel na de andere aaneen.’
Bezetting
Rembrandt Frerichs – piano
Tony Overwater – bas
Vinsent Plajer – drums
Type uw postcode en druk op de knop om een persoonlijke routeplanning in een nieuw venster te openen.